Hayatıma dokunmuş en kıymetli anı Can’ımla buluştuğum an.

Biricik kızım Neval’in doğum süreci ile gelişen dostluk umarım daha uzun yıllar sürecek.
03/28/2016
Küçük Bir Normal Doğum Hikayem
03/28/2016

Ebru-AkturkKadın doğum doktoru olmak nasıl bir duygudur bilmiyorum ama çeşit çeşit insanların hayatlarına dokunmak hikayelerinde yer almak eminim mutluluk verici bir histir.

Egemen Koyuncu ile yani ablam, arkadaşım, doktorum ile tanışmam aslında çok eskiye dayanmaktaydı. Ama hayatıma dokunmuş en kıymetli anı Can’ımla beni buluşturduğu 08.12.2011 tarihidir.

Bizim hikayemiz 2011 yılının Nisan ayının 14. günü bol yağmurlu bir öğleden sonrası başladı. En yakın arkadaşlarımdan biri o sabah doğum yapmıştı ve her zaman planlı devam eden adet dönemimin o gün geldiğini hastanede arkadaşımla birlikte yaşadığım mutlulukta fark ettim. Eve dönerken kendimi taksiden indirip bir hastanede kan testi yaptırdım. J Planlı kalmaya çalıştığım hamilelik serüvenimde ilk aydan hamile kalarak zaten sabırsız ruh halim o günde kendini göstermişti. Kan testimin sonucunu 2 saat bekledim ve aldığımda hayatımda hiç de anlamadığım kan değerleri ile karşılıklı kalakaldık ancak telefondaki ses bana müjdeli bir haber verdi, hamileydim. İlk aradığım kişi “o” olmuştu, Egemen Hanım. Bana reglimin ne kadar geciktiğini sordu bende hiç dedim çünkü tam zamanı daha o gün gelmişti. Egemen hanım bana güldü ve birkaç hafta bekleyelim öyle gel dediğinde o haftaları saydım geçsin zaman diye. Ve o gün gelmiş kalp atışlarını duymuştuk minik adamın.

İşte bizim 9 aylık serüvenimiz başlamıştı. Testlerimden birinde (sanırım 2li testteydi) değerlerimde bir takım farklılıklar vardı ve 4lü test yapılması gerekiyordu fakat bunun yapılması içinde 1 aya daha ihtiyacımız vardı. Bu süreç de hiç unutmam Egemen Hanım’ın desteğini…O tatlı dili, profesyonel anlatımı ile hep içimizi bir nebze de olsa rahatlatmayı başardı. Testlerden başarı ile geçtikten sonra bu sefer de şeker yüklemesinde takıldım ve bundan sonra ki hamilelik sürecimde çok dikkatli olmak zorundaydım. Ama gene “o” yanımdaydı ve her şeyime destek oldu. Her gün kandan şeker ölçümleri yapmaktan delik deşik olan parmaklarımı her muayeneye gittiğimde sever, içtiklerimi büyük bir özenle kontrol ederdi. Zaten öyle güzel bir iletişim kurar ki Egemen Hanım tüm hastalarıyla…Onları misafir gibi ağırlar, hayatlarına dokunur, sohbetler eder, kapıya kadar geçirirdi… Kimsenin adını, hikayesini unutmaz her zaman hatırladığı şeylerle beni şaşırtan harika doktorum, seni iyi ki tanıdım, tanıdık….

Yağmurlu bir günde başlayan hamilelik sürecim gene yağmurlu bir Aralık sabahında sağlıkla oğluma kavuşarak sona erdi. Bu sürecimde her zaman yanımda olan sevgili doktorum hayat sana hep güzel günler gösterir dokunduğun bu kadar hikayenin kahramanlarının dilekleri ile….

Sevgiyle kal;
Ebru Aktürk